M.U.T GROUP

indir (2)indir (1)

Laboratuvar çalışmasında Yüksek Verimlilik HCTS2000 MK2, tıbbi laboratuvarda kullanılan kan alınmış primer numune tüplerinin üzerinde ki barkod etiketlerini kullanarak tasniflemek veya LIS ile sorgulamak için tasarlanmıştır. Otomatik tasnifleme, laboratuvar kabul bölümünde iş akışını düzenler ve laboratuvar çalışanlarının zamanlarını daha verimli kullanılmasına imkan yaratıp asıl görevlerine yoğunlaşmalarını sağlar.HCTS2000 MK2, elle yapılan tasniflemeden çok hızlı ve güvenlidir. Gün içinde laboratuvara gelen numune tüplerinin hızlı ve güvenli bir şekilde tanımlanıp, kayıt edilmesini gerçekleştirir. Laboratuvar girişinde oluşan yığılmayı ortadan kaldırır, laboratuvar işgücü verimliliğini artırır.

Farklı markalara ait tüpleri işleyebilir

HCTS2000 MK2, çok amaçlı bir cihazdır. Herhangi bir ayar veya kalibrasyon yapılmadan farklı boyutlarda ki silindirik tüpleri işler. Cihaz haznesine farklı boyutlardaki tüpler tek seferde yüklenebilir. Bilinen bütün tüp imalatçılarına ait (BD, Greiner, Sarstedt, v.b.) tüp çeşitlerini; Biyokimya, Hematoloji, Koagülasyon (serum, heparin, EDTA, Sitrat v.b.) işleyebilir.

Hızlı tanımlama ve tasnifleme

Tıbbi laboratuvarlar çalışma günü boyunca farklı iş yükü ile uğraşırlar. HCTS2000 MK2, saatte 2,000 tüp işleyerek laboratuvara gelen tüplerin iş yoğunlaşmasına imkan vermeden hızlı bir şekilde tasnif edilip kayıt işlemini tamamlar. Her bir tüpün üzerinde ki “30 karaktere kadar” barkot etiketlerinin okunup, tanımlanarak ayrımı yapılır.

Barkot bilgileri kullanılarak, tüpler tam bir kesinlikle tanımlanıp 7 adet toplama kabından ilgili olana tasniflenir. Tasnifleme yöntemi, okunan barkot etiketlerinden veya Laboratuvar Bilgi Sisteminden (LIS) sorgulanması ile belirlenir. Laboratuvarların ihtiyacına göre farklı sorgulamaların yapılabilmesi için HCTS2000 MK2, 10 farklı sorgulama yöntemini kendi bünyesinde barındırır.

Basit ve Güvenli Yapı

Tüplerin tanımlanması ve tasniflenmesi basit ve karışıklığa neden olmadan yapılır. Bütün tüpler cihaz haznesine konulur, tasnifleme yöntemi seçilir ve “start” tuşuna basılır. Önceden doldurulacak herhangi bir rack ve farklı tüplerin elle ayrılmasına gerek yoktur. 7 adet tüp toplama çekmecesinde tüplerin toplanması işlemi; barkot etiketlerinin okunması, tanımlanması ve tasniflenmesi tamamen otomatik olarak yapılır. HCTS2000 MK2, günlük farklı tüp miktarlarını (2,000 ile 20,000 tüp) hızlı ve güvenli olarak tasnifler. Gün içinde gelen az veya yüksek miktarda ki tüpleri saatte ki 2,000 tüp işleme hızı ile zor anlarda dahi laboratuvarın iş yükünü rahatlıkla karşılar.

Cihaz, tek başına kullanılacağı gibi LIS ile laboratuvar bilgi işlem sistemine bağlanarakta kullanılabilir. Cihazın tasarım ve görevi tek bir iş için tanımlanmıştır; labaratuvara gelen tüplerin hızlı bir şekilde tanımlanıp, tasniflenmesini gerçekleştirmektir. HCTS2000 MK2, herhangi bir laboratuvarın tüp tanımlama, tasnifleme ve kayıt işlerini hızlı ve hatasız olarak gerçekleştirir.